Projekt The Green Box bazuje na renowacji małego, nieużywanego garażu, który stoi obok domu wykorzystywanego w weekendy, na zboczach Alp Retyckich. Konstrukcja została wykonana z lekkich, galwanizowanych kształtek metalowych, które owinięto stalowym drutem, przekształcając całość w trójwymiarowe podparcie dla rosnącej roślinności. Zaplanowano tam rośliny głównie liściaste: bazę stanowią Lonicera periclymenum i Polygonum baldshuanicum, a na nich wspina się druga warstwa roślin, czyli Humulus lupulus i Clematis tangutica. U podstawy konstrukcji znalazło się miejsce dla bylin (Centranthus ruber, Gaura Lindheimeri, Geranium sanguineum, Rudbekia triloba), jak również dla roślin jednorocznych (Cosmos bipinnatus,Tagetes tenuifolia, Tropaeolum majus, Zinnia tenuifolia) i bulwiastych, by zapewnić dostęp światła, ale też ciągłe kwitnienie.
Wewnątrz budynku zorganizowano miejsce na narzędzia ogrodowe, jak również na wielką pasję właściciela, czyli gotowanie i towarzyszące mu biesiadowanie. Wykorzystane materiały są proste i surowe; galwanizowana stal w kuchni, modrzewiowe deski na podłodze, duże przesuwne drzwi, ramy okienne z niepomalowanej stali galwanizowanej oraz proste, widoczne rury doprowadzające wodę.
The Green Box małe, zielone schronienie pośród roślinności oraz doskonały punkt obserwacyjny dla zmieniających się pór roku w otaczającym budynek ogrodzie. W niektórych miejscach ogród rośnie wręcz na dziko, a w innych stał się miejscem pełnym kwiatów i uporządkowanej zielonej przestrzeni, która naruszona jest tylko miejscami przez piękne, naturalne skały wyrastające w różnych zakątkach ogrodu.
Lokalizacja: Cerido, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA