Vocabolo Moscatelli w Umbrii

Jacopo Venerosi Pesciolini Design Hotels
Partnerzy

O inspiracji

Hotel Vocabolo Moscatelli – nowy członek sieci Design Hotels – daje nowe życie wiejskiemu klasztorowi. Podobnie jak we włoskiej wiosce, dawny klasztor otwiera się na centralny plac z zabytkowym kościołem – obecnie skromną przestrzenią imprezową – i stołami z parasolami na długie, przeciągające się lunche. 30-metrowa pergola, wykuta na zamówienie przez stuletnią włoską markę kowalską Lispi, rozciąga się aż do gaju, gdzie Arboreal Archaeology Foundation zasadziła zapomniane drzewa owocowe pochodzące z Umbrii.

Niegdyś XII-wieczny klasztor w małej wiosce Umbertide, ten 12-pokojowy hotel jest kameralny, niczym pobyt w domu bardzo łaskawych gospodarzy. Dyrektor generalny hotelu Frederik Kubierschky oraz Catharina Lütjens, kierownik hotelu, poznali się w Zurychu, pracując w hotelu Park Hyatt. Kiedy nadarzyła się okazja stworzenia nowego hotelu w opuszczonym klasztorze, para włożyła w to swoje serce i duszę, wnosząc wyrafinowaną międzynarodową perspektywę do bardzo tradycyjnego zakątka Włoch. „Zawsze marzyliśmy o tym, aby pewnego dnia uruchomić własny mały hotel butikowy” — powiedzieli Kubierschky i Lütjens. „Dzięki Vocabolo chcemy stworzyć coś naprawdę intymnego – miejsce, w którym nasi goście stają się częścią społeczności i mogą ją przeżywać razem z nami”.

Współpracowali oni z florenckim architektem Jacopo Venerosi Pesciolinim z Archiloop, aby odrestaurować zabytkowy budynek Vocabolo Moscatelli, nadając mu nowe życie dzięki nowoczesnym elementom, takim jak ręcznie robione łóżka z baldachimem, lustra, meble do restauracji na świeżym powietrzu i leżaki w eleganckich, nowoczesnych sylwetkach firmy Lispi, teraz kierowany przez kowala czwartego pokolenia Emanuele Lispi. Odszukali lokalnych rzemieślników, takich jak Cotto Etrusco, którzy wykonali kolorowe kafelki do łazienek i zastawy stołowej, i powiesili prace lokalnych artystów. Ale detalem, który się wyróżniał, był obraz nad recepcją, replika Chłopca z jabłkiem z filmu Wesa Andersona The Grand Budapest Hotel. Kubierschky zlecił włoskiemu artyście odtworzenie obrazu jako ukłon w stronę jego doświadczenia jako konsjerża.

Lokalizacja: Umbertide, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA