Projekt zakładał rozbudowę wpisanej na listę zabytków bawarskiej STODOŁY z XVIII wieku. Założenia klienta wymagały modernizacji oryginalnej konstrukcji w celu uzyskania w pełni funkcjonalnego domu wiejskiego.
W ścisłym dialogu z lokalnymi władzami opracowano strategię mającą na celu utrzymanie oryginalnej konstrukcji w jak najbardziej nienaruszonym stanie. Jednocześnie uwzględniono funkcje uzupełniające w nowej bryle. Na pierwszy rzut oka jest postrzegana jako oddzielny i autonomiczny budynek. Stare i nowe bryły budynków połączono dyskretną strukturą poprzeczną.
Celem było, aby nowa rozbudowa harmonizowała z pierwotną konstrukcją poprzez dobór materiału i formy, rezygnując jednocześnie z imitacji. Powstały zespół brył budynków osłania się przed bezpośrednimi sąsiadami na północy, jednocześnie otwierając się na południe na alpejskie pasmo górskie i popołudniowe słońce. Dobudowę zbudowano w oparciu o system słupów drewnianych osadzonych na betonowym fundamencie piwnicznym i wykończonym drewnianą okładziną zgodnie z miejscowym językiem narodowym. Niski dach z szerokimi okapami pokryto naturalnie patynowaną miedzią.
Lokalizacja: Pfifferloh, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA