Kamienny dom stoi na obszarze o wybitnych walorach przyrodniczych. Klienci kupili działkę w 2000 roku i początkowo chcieli tam postawić nowoczesny dom. Finalnie odrzucili tę propozycję na rzecz tradycyjnej kornwalijskiej konstrukcji. Projektantkę wnętrz, Marion Lichtig, sprowadzono do współpracy z architektem Duncanem Mackenzie z Mackenzie Wheeler. „Celem było uzyskanie nastroju nadmorskiego i wiejskiego, podkreślającego wspaniałe światło” – mówi Marion.
W chwili wydania pozwolenia na budowę lokalny kamień do budowy domu wydobywano z pobliskiej farmy. Stary łupek, którego użyto do wykonania podłogi w hali, pochodził z lokalnych składowisk rekultywacyjnych. Dzięki temu dom staje się częścią krajobrazu. Dodatkowym atutem był długi proces kompilacji. Na początku Marion rozpoczęła zakupy mebli ze swoim klientem. Wysyłała właścicielom maile ze zdjęciem konkretnego egzemplarza i słowami „musimy to mieć”, za każdym razem odpowiedź brzmiała „tak”. Meble pochodziły głównie z londyńskich sklepów i targów antykwariatów.
Dom ma układ, który naprawdę się sprawdza. Na parterze znajduje się hol, kuchnia/jadalnia, salon, pokój rodzinny i garderoba. Natomiast na piętrze znajduje się pięć sypialni z łazienkami. Duża kuchnia to ulubione pomieszczenie właścicielki. Gdy klienci byli gotowi do wprowadzenia się, dom został umeblowany w mgnieniu oka. „Zanim poznałam Marion, zawsze chciałam rzeczy nowoczesnych” – mówi właścicielka. „Pokazała mi jednak, że połączenie antyku i nowoczesności daje miękkość i głębię”.
Lokalizacja: Padstow , Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA