Inwestorowi tego projektu zależało na nowoczesnej formie i choć plan miejscowy dość mocno ograniczał nasze możliwości, udało nam się zaprojektować dom, który jednocześnie wpisuje się w otaczającą bardziej tradycyjną zabudowę.
Co jest dużym atutem tego budynku – od ulicy wydaje się być niewielki, niepozorny i zamknięty, natomiast dopiero z prywatnej części działki, gdzie znajduje się ogród, widzimy rzeczywisty rozmiar bryły, która mieści przestronną, otwartą na zieleń część dzienną. Naszemu inwestorowi zależało na tym, by czuć się w domu i na działce jak w swoim azylu, chciał mieć zapewnioną maksymalną prywatność – dlatego od ulicy mamy możliwie małą ilość okien, jedynie to z siłowni i okna dachowe z pokojów dziecięcych, dom jest też dość mocno wycofany względem frontowej granicy działki.
Przyklejenie większego skrzydła budynku do jednej z krawędzi działki, w efekcie sprawiło, że mieszkańcy będą cieszyć się dużą połacią ogrodu i prywatnością na nim, pomimo przestronnego planu funkcjonalnego budynku. Wysunięciem dachu budynku garażowego uzyskaliśmy stałe zadaszenie tarasu przylegającego do strefy dziennej – czyli kuchni z dużą wyspą, sąsiadującej z jadalnią i dwukondygnacyjnym salonem.
Bardzo lubimy szlachetność jaką nadaje budynkom zastosowana cegła klinkierowa lub elewacyjna płytka klinkierowa. Tu mieliśmy od inwestora sygnał, że jemu również marzy się taka elewacja, co z radością wykorzystaliśmy w tej inwestycji. Dużą satysfakcję mamy z projektu, który po przeczytaniu zapisów planu miejscowego dla działki wydawał nam się niemożliwy, a ostatecznie efekt bardzo podoba się zarówno nam jak i naszemu inwestorowi.
Powierzchnia budynku: 290 m2
Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: Województwo Opolskie
Projekt: 2024
Realizacja: od 2024
Aby przeczytać więcej o Trzy.be Architekci i zapoznać się z większą ilością ich projektów, zapraszamy do odwiedzenia zakładki na naszej stronie, a także do śledzenia pracowni na Instagramie oraz Facebooku.