Miejska działka, na której zaprojektowano dom to wyjątkowe zestawienie oszałamiających zalet i znaczących wad. Z jednej strony, przestrzeń z widokiem na jezioro o południowej ekspozycji – z drugiej, druga ze służebnością przejazdu przechodząca przez dość wąską działkę i bezkompromisowa linia zabudowy. Bryła domu powstała niejako w odpowiedzi – wykorzystuje przestrzeń zabudowy w 100%, dopasowując się programem funkcjonalnym do potencjałów i zagrożeń każdej ze stron działki. Kształt bryły podkreśla główne założenie domu – zapewnienie prywatności od strony służebności i strefy wjazdowej, przy jednoczesnym pełnym otwarciu widokowym na stronę jeziora. Duże okna chronione są przed słońcem rozrzeźbionym zadaszeniem, które naturalnie przekształca się w tarasy przy siłowni i pokoju muzycznym. Dzięki atrium, wszystkie pomieszczenia w bogatej funkcjonalnie strefie dziennej pozostają doświetlone dwustronnie. Przestrzeń nocną zlokalizowano na piętrze. Z sypialni zapewniono dostęp do tarasu na dachu, który umożliwia widok na jezioro z większej wysokości oraz możliwość odpoczynku w cieniu korony drzewa.
Dom łączy fakturowe materiały strukturalnego tynku dekoracyjnego oraz cegły, oba w kolorach ziemi, z elementami czarnego metalu i mikrocementu. Charakterystyczny motyw 'przewiązania’ wysokich ścian ceglanych czarnymi nadprożami podkreśla rolę parteru w kompozycji bryły, zwiększając wizualnie i tak wysokie przeszklenia. Budynek z jednej strony zapewnia prywatność i prezentuje się gościom z formalnej, eleganckiej strony, z drugiej natomiast pielęgnuje otwartość wobec zewnętrza i zachęca użytkowników do interakcji przy tarasach o różnorodnym kontakcie z naturalnym otoczeniem.
Więcej o Miks.tura Architekci przeczytacie w zakładce na naszej stronie. Zachęcamy również do śledzenia codzienności pracowni w ich mediach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.