Dew House w wolnym tłumaczeniu oznacza Dom Rosy. W istocie tu woda stanowi fuzję z otaczającym lasem. Poranna rosa okrasi bryłę. Poznajcie projekt od Veliz Arquitecto.
Integralność Dew House
Jak mówią architekci ze studia Veliz Arquitecto – „Prosimy las o pozwolenie na wejście do niego i jak kropla rosy przybywamy w postaci architektury i osiadamy w miejscu poprzez podkreślone formy i surowe materiały”. W przypadku projektu Dew House to wpływ czasu jest odpowiedzialny za zapewnienie najlepszych wykończeń. W niniejszej koncepcji kluczową rolę odgrywa integralność luster wodnych i basenów razem z ogrodem zewnętrznym i wewnętrznym. Przecież flora idzie w parze z aqua.
Projekt Dew House zakłada ogromną przestrzeń, bo powierzchnia zabudowy to aż 543m2. Dom składa się z holu, salonu, kuchni, jadalni i dwóch sypialni z łazienką. Każde pomieszczenie jest inne i ma własny charakter. W przypadku bryły możliwości krajobrazu wykorzystywane są przez nią w całości. Wszystko za sprawą zastosowania dużych otworów na wszystkich elewacjach, w tym na dachu. Jak twierdzą architekci, podczas projektowania ogrodów zewnętrznych jak i wewnętrznych inspirują się kulturą japońską. Te przestrzenie mają zapraszać do medytacji. Połączenie dwóch kubatur oraz swoboda dachów maksymalnie wykorzystują przestrzeń pod tarasy zewnętrzne
Reinkarnacja architektoniczna surowców
Projekt opiera się na wykorzystaniu materiałów i elementów konstrukcyjnych ze starej fabryki, w pełni wykorzystując jego elementy po pustostanie. Architekci mówią tu o reinkarnacji architektonicznej. Woda pochodząca ze źródła nieopodal ma napędzać gospodarkę wodną domu. W ten sposób przyniesie świeżość do domu, jak kropla rosy do lasu, który go otacza.
Chcielibyście stworzyć futurystyczny dom w zgodzie ze środowiskiem? Zapraszamy do naszej zakładki „Partnerzy”, gdzie znajdziecie producentów wielu rozwiązań z zakresu architektury oraz budownictwa, wykończeń oraz wystroju wnętrz.
Tekst: nowoczesna STODOŁA