Iluzyjność Chestnut Ridge – fuzja nowoczesności z tradycją

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Z widokiem na wzgórza Bucks przeprowadzono renowację i rozbudowę wyjątkowej nieruchomości Chestnut Ridge, która swoją nazwę zawdzięcza miejscowości, w której jest osadzona.Budowa trwająca okrągły rok w pełni ukazała potencjał rodzinnej nowoczesnej STODOŁY, wplatając w projekt wyjątkowe widoki, wchodzące do domu przez okna. Wszystko dzięki przeszkleniom, a także starannemu zaprojektowaniu ogrodu, który odzwierciedla florę krajobrazu. Fuzja otoczenia z ogrodem możliwa jest dzięki podniesionym poziomom grządek i części trawnika na całej długości działki.

Chestnut Ridge to dom z lat 80., który po przebudowie w nowoczesną STODOŁĘ, zyskał piętro oraz pokój ogrodowy, dzięki któremu dom otworzył swoją tylną część wystawiając go, by. W pełni cieszyć się potencjałem otoczenia doliny Misbourne.

Design wnętrza i zewnętrza Chestnut Ridge

Masywne drzwi przesuwne stanowią płynne przejście z zewnętrza do wnętrza – z tarasu prowadzą wprost do otwartej przestrzeni, w której można znaleźć kuchnię oraz jadalnię. Podobne drzwi, jak w projekcie Chestnut Ridge możecie znaleźć u Sowapro. Obok, w pokoju ogrodowym, niczym z arystokratycznych posiadłości, aluminiowe detale, a także elementy z litego drewna tworzą kompletną, estetyczną całość.

Rozpościerające się przeszklenia – okna i drzwi w pełni aluminiowe – zainstalowane w całym domu, zapewniają eleganckie wykończenie. W tej samej dopracowanej estetyce funkcjonuje polska firma Multiko. Smukłość ram okiennych niwelują ograniczenia widokowe, równocześnie wprowadzając dzienne światło w każdy zakamarek nowoczesnej STODOŁY.

Balkon Julii, tak jak i inne elementy balustradowe zamontowane na zewnętrznej elewacji budynku, powstał z zastosowania bezramowych szklanych balustrad. Tak skonstruowana bariera ochronna w żaden sposób nie zasłania widoków rozpościerających się na wzgórza.

Wieczorne ciemności rozświetlają liczne świetliki, a także oświetlenia zamontowane bądź wbudowane, jako stały element budynku. Listwy świetlne podkreślają wejście doprowadzające do głównego wejścia. Światło bowiem odgrywa w Chestnut Rigde ogromną rolę. Zwróciliście uwagę na designerskie lampy między belkami przy suficie? Jeśli podoba wam się to świetlne rozwiązanie, koniecznie sprawdźcie Ramko – polskiego producenta nowoczesnych lamp.

Efekt „wow” Chestnut Ridge zawdzięcza fuzji tradycyjnych odsłoniętych drewnianych belek i nowoczesnych przeszkleń. W ten sposób projekt łączy się z naturą i wiejskim krajobrazem, dodając jednak nowoczesny pazur. Ponadto, w ten sposób Chestnut Rigde tworzy swoistą iluzję bycia wewnątrz, z równoczesnym przebywaniem na zewnątrz.

Lokalizacja: Buckinghamshire, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA