Oszałamiająca, częściowo podziemna, prywatna posiadłość znajduje się na terenie brytyjskiego rezerwatu przyrody.Barrow House to posiadłość osadzona w wiejskim krajobrazie. Otoczona polnymi kwiatami, na pierwszy rzut oka zdaje się być skromną, prostą w budowie STODOŁĄ utrzymaną w ceglanej kolorystyce. Okazuje się jednak, że z drugiej strony budynek idealnie wkomponowuje się w rzeźbę terenu.
Dom skonstruowano tak, że część jego pomieszczeń schowano w zboczu niewielkiego wzgórza. W ten sposób zyskano całkowicie prywatne pomieszczenia, które dzięki przeszkleniom otwarto na sielankowy, wiejski krajobraz. Mimo swojej złudnej skromności, budynek jest największym w okolicy. Liczy sobie 30 metrów długości i 3 metry wysokości.
Wcześniej owe tereny wykorzystywano w celach rolniczych. Właściciele gruntów postanowili jednak przekształcić tę działkę użytkową na działkę budowlaną z dużym potencjałem. Wraz z czasem i powiększaniem się rodziny postanowiono o rozpoczęciu budowy domu.
Podczas procesu projektowania, niezbędne były konsultacje z lokalną społecznością i władzami rezerwatu. Wkomponowanie budynku w tą nietypową rzeźbę terenu wymagało nie lada wysiłku.
W efekcie końcowym Barrow House ma wystającą kapsułę sypialni, z której roztacza się imponujący widok na naturalny krajobraz. Prosta, naziemna forma stodoły jest wierna rolniczej estetyce tego obszaru. Budynek zbudowano z użyciem trwałych stalowych okładzin – zaprojektowanych tak, aby stopniowo rdzewiały, zmieniając kolor na pomarańczowy, a następnie brązowy, ponieważ jest wystawiony na działanie żywiołów. Konstrukcja ta znajduje się na półpodziemnym betonowym cokole, tworzącym poziom wejścia na parterze, z ciągłym, obsadzonym kwiatami płaskim dachem, który łączy się z otaczającą łąką.
Proces planowania przebiegł pomyślnie. Realizację projektu na miejscu wsparła firma rodzinna Klienta, która realizuje projekty z zakresu inżynierii lądowej. Proste, ale wyraziste detale dodatkowo wzmocniły proste formy i znaczenie krajobrazu, który tworzy Barrow House w jego otoczeniu.