BANCANG znajduje się w parku EKA-Tianwu w Szanghaju. Pierwotnie miejscem tym w latach 60. był magazyn. Ogólny projekt zagospodarowania przestrzennego i renowacji terenu wykonano na zlecenie właściciela. Jako pionierski projekt renowacji parku, powinien on pełnić nie tylko funkcje komercyjne, ale także odzwierciedlać perspektywy parku na przyszłość.
BANCANG zachowuje pierwotną formę budynku i upraszcza jego wygląd. Oryginalną ścianę skierowaną na południe usunięto i zastąpiono szklaną metalową kratą. Dzięki temu przestrzeń wewnętrzna stała się otwarta. Strona wschodnia to fasada główna, zwrócona w stronę otwartego basenu krajobrazowego. Lukarnę o długości szesnastu metrów odchylono od lewej głównej elewacji drugiego piętra. Zaburza to wizualnie równowagę budynku. Oryginalne okna na parterze zastąpiono czteroblokowymi drzwiami kratowymi. Można je otwierać na obie strony i zacierać granicę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Prawą stronę głównej elewacji pokryto dużym kawałkiem karbonizowanego drewna z ukrytymi drzwiami i oknami.
Parter odnowionego BANCANG obejmuje kawiarnię, salę recepcyjną i przestrzeń biznesową. Otwarty projekt zorientowano na ruch, kładąc nacisk na komunikację i dialog. Drugie piętro zaaranżowano z małą biblioteką i strefą do medytacji.
Lokalizacja: Szanghaj, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA