Dom z elementów w Rzeszowie został zaprojektowany dla działki posiadającej duże nachylenie terenu i panoramiczny widok na miasto. Najbardziej atrakcyjne widokowo tereny Podkarpacia charakteryzują się dużymi różnicami wysokości i urozmaiconym ukształtowaniem.
Działka o dużym nachyleniu terenu posiada wysokie walory widokowe, ale także eksponuje budynek, który jest widoczny już ze znacznej odległości. Osadzenie domu w terenie, przy możliwie niskiej ingerencji w jego ukształtowanie, stworzenie bardziej intymnych i kameralnych przestrzeni w jego otoczeniu zostało osiągnięte za pomocą rozbicia bryły na mniejsze elementy. Główną bryłę budynku stanowi ciemna, zwarta, bezokapowa bryła domu, do której dostawione są mniejsze prostopadłościenne elementy o zróżnicowanym, kontrastowym w stosunku do „bazy” wykończeniu. Zastosowany zabieg poszerza powierzchnię kondygnacji parteru oraz przestrzeń wewnętrzną domu, z której rozpościera się atrakcyjny widok na miasto. Rozczłonkowanie bryły domu, tworzy mniejsze, wydzielone przestrzenie w jego otoczeniu. W „wysuniętych” częściach domu zlokalizowano funkcje, którym towarzyszy relaks i wyciszenie – najbardziej prywatną część strefy nocnej oraz jadalnię. Od frontu budynku, dostawioną część stanowi garaż. Rozbicie całości kompozycji na fragmenty zostało zastosowane nie tylko przy kształtowaniu bryły budynku, ale także w projekcie zagospodarowania terenu. Tarasy wokół domu, zaprojektowane zostały jako „tarasy widokowe”, na różnych poziomach.
Układ funkcjonalny wewnątrz budynku, podobnie jak forma rozwiązana jest na zasadzie zestawiania i łączenia ze sobą funkcji. W budynku nie występuje typowy podział na strefy dzienną i nocną rozwiązane na odrębnych kondygnacjach. Architektura to efekt współpracy architektów i zaangażowanych w proces inwestorów. Pracując razem z inwestorami, wprowadzając do projektu ich doświadczenia, wizje i poczucie estetyki, pomimo zbieżnych założeń z innymi projektami, każdy indywidualny projekt zyskuje swój unikalny charakter.
Zachęcamy do odwiedzenia zakładki ONDA Architektura oraz do śledzenia codzienności pracowni na Instagramie oraz Facebooku.