La Posada jest podobno najstarszym domem w Galaroza. W 2012 roku architekci z inN arquitectura wybrali je na swoje studio, rozpoczynając w ten sposób najnowszy etap w stuletniej historii tego wiejskiego domu.
Zróżnicowana przestrzenność, od mroku piwnicy po nagą materialność piętra, jest surowcem do poszukiwań i odkryć. Znalezienie zastosowania dla wszystkich jej przestrzeni doprowadziło do refleksji nad procesem twórczym. Rehabilitacja La Posady trwała pięć lat. Był to długi proces, w którym każda decyzja wynikała z troski i precyzji. Usunięto całe sekcje płyt, zebrano ich elementy, przejrzano, wybrano i przestawiono. Wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, zostało ponownie wykorzystane tam, gdzie było najbardziej przydatne.
Najbardziej zrównoważonym materiałem jest ten, który nie jest używany. Tutaj odzyskano nie tylko płyty. Kamieni rozbiórkowych użyto do odbudowania szczytu i ściany zagrody. Glinianych dachówek do wybrukowania zagrody. Cegieł blokowych do naprawy pieca chlebowego, a dachy nadal zachowują starą dachówkę utwardzoną słońcem i deszczem. Nawet drzwi wejściowe służą jako meble. Wśród materiałów konstrukcyjnych wyróżnia się drewno, płytki ceramiczne i ręcznie układane płytki ceramiczne. Naprawę ścian górnej kondygnacji wykonano zaprawą wapienną, a jej nawierzchnię stanowi ciągła posadzka gliniana. Bogata drewniana boazeria, wykonana przez stolarzy Galaroza, tylko pogłębia ścieżkę autentyczności.
Lokalizacja: Galaroza, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA