Dom Dolnośląski zaprojektowany został w sąsiedztwie Jawora na Dolnym Śląsku. Okolica, w której zlokalizowano projekt charakteryzuje się typową dla dolnośląskich wiosek zabudową. Między innymi prostymi, najczęściej ceglanymi lub tynkowanymi na biało domami, przykrytymi dwuspadowymi dachami z czerwoną dachówką ceramiczną. Aby jak najlepiej wpisać dom w charakterystykę miejsca, w którym powstaje, wszystkie wspomniane wcześniej rozwiązania architektoniczne użyto w projekcie Domu Dolnośląskiego. Co więcej, teren ten znajduje się pod opieką konserwatorską, co tym mocniej nadało kierunek designu budynku.
Dom Dolnośląski powstał jako kompozycja dwóch głównych brył w formie nowoczesnej STODOŁY. I podobnie jak okoliczne budynki, przykryto go klasycznym, dwuspadowym dachem. Na elewacjach dominuje biała cegła uzupełniona płytami z ciemnych spieków kwarcowych. Duże przeszklenia znajdują się tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Od frontu dom zapewnia mieszkańcom pełną prywatność. Natomiast od strony ogrodu rozległe połacie okien zapewniają widok na okoliczne zalesione wzgórza. Wraz z główną bryłą budynku skomponowano dwa dodatkowe elementy architektoniczne. Z jadalni zapewniony jest dostęp na charakterystyczne patio śniadaniowe będące przedłużeniem jednego ze skrzydeł domu. Natomiast ze strefy salonu prowadzi ścieżka do budynku dużej altany pełniącej funkcję kuchni letniej z zadaszonym tarasem.
Nie możecie oderwać wzroku od Domu Dolnośląskiego wprost spod ołówka pracowni _slab_ architekci? Sprawdźcie ich zakładkę na łamach nowoczesnej STODOŁY, a także śledźcie ich media społecznościowe – Instagram oraz Facebook.